Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-12-09 20:22:55

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

KORONKA DO DZIECIĄTKA JEZUS

Koronkę odmawia się na zwykłej cząstce Różańca.

Koronka do Dzieciątka Jezus


Na krzyżyku:
Wierzę w Boga....1x, Ojcze nasz....1x, Zdrowaś Maryjo...1x,Chwała Ojcu...

Na małych paciorkach ( to są te co odmawiamy w Rożańcu Zdrowaś Maryjo ) 10 razy:

"Boskie Serce Jezuska, narodzone z Najświętszej Dziewicy, Maryi Panny, w stajence betlejemskiej, pobłogosław całą ludzkość, odnów ich serca, opromień rodziny Twoją Miłością, naucz nas kochać Boga."

Na dużych paciorkach ( to są te co odmawiamy w Różańcu Ojcze Nasz ) i na zakończenie:
1x Ojcze Nasz..., 1x Zdrowaś Maryjo..., 1x Chwała Ojcu...

------------------------***-----------------------------



Słowa wielkiej polskiej mistyczki Zofii Nosko "Centuria":
W czasie odmawiana Koronki do Dzieciatka Jezus oczami ducha ujrzałam pięknego Pana Jezusa , lat około czterech, w długiej niebieskiej szacie, z długimi sięgającymi ramion lokami. Dziecię Jezus uklękło w powietrzu, złożyło rączki do modlitwy i razem ze mną odmawiało Koronkę.

Na słowa: „ Naucz kochać Boga”, wskazywało paluszkiem do góry i wówczas widziałam, jak otwierało się Niebo, a liczni Święci modlili się klęcząc. Na słowa te wszyscy kłaniali się do samej ziemi w stronę ognistego Tronu, gdzie blask był wielki i piękny.

Gdy skończyłam Koronkę, Dziecię Jezus tak powiedziało: „ O cokolwiek będziesz prosiła, dam ci, otrzymasz. Ta koroneczka jest Moją Miłością. Niebo całe ją odmawia. To sobie zapamiętaj, nie odkładaj jej na potem, nie odmawiaj z niechęcią. Odmawiaj w rannych godzinach z sercem pełnym miłości. Ja tak chcę. Amen”.


Na podstawie modlitewnika "Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa"



Kochani, czyż nie jest to piękna modlitwa ... i taka ... na czasie?! Jak dla mnie, ktora nie mogę uczestniczyć w porannych roratach... to takie małe "zastępstwo"  ... i takie małe przygotowanie się na to, co najpiekniejsze ....  na Nardziny Boga w moim sercu ... każdego dnia !!! (przynajmniej takie mam pragnienie ... a przecież od czegoś trzeba zacząć, no nie? )   


PANIE, NAUCZ MNIE KOCHAĆ CIEBIE !!!!!!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Brisas de Zicatela