Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2011-03-10 15:32:14

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Duchowa Apteczka Dla Mężczyzn :))

Podobno jest równouprawnienie a więc w związku z tym... pamiętając o wszystkich Mężczyznach w dniu dzisiejszym, załączam, ze szczególną intencją - Duchową Apteczkę dla Każdego Wojownika ...  przydatną na każdy dzień Serdecznie wszystkich Panów pozdrawiam i wszystkim razem oraz każdemu z osobna życzę SERCA prawdziwego Wojownika, SERCA  na wzór Tego Największego i Najpotężniejszego! Jezusa Chrystusa!


****



Wojowniku, jesteś mężczyzną. Twoje męskie serce ma określone potrzeby, które podczas WALKI w szczególny sposób będą się objawiać. Potrzeby te zna Twój Król i dlatego specjalnie dla Ciebie zapisał w Swoim zakodowanym dla zwykłego człowieka (nie będącego Wojownikiem) Liście (Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu) Słowa skierowane szczególnie do Ciebie, mężczyzno!

    Poniżej znajdują się jedynie wybrane, nieliczne przykłady wyjątkowo potężnych, głębokich Słów, jakie Twój Król pragnie Ci przekazać do serca w trudnych chwilach NIEWIDZIALNEJ - dla pospolitych zmysłów ludzkich - WALKI na śmierć i życie. Znajdziesz tu Słowa pocieszenia, Słowa otuchy, Słowa PRAWDY, którą powinieneś odkryć we wnętrzu swojego walecznego serca Wojownika.

    Niektóre fragmenty mocniej odezwą się w Tobie, inne słabiej. Jednakże wszystkie te Słowa mają w sobie niewiarygodnie potężną MOC, której Twój Przeciwnik (Szatan) nie jest w stanie sprostać, gdy Ty mocno ufasz i SłUCHASZ.

    Usłysz w swoim sercu co Potężny, Zwycięski Król pragnie Ci powiedzieć... W pierwszej chwili możesz nie zrozumieć OD RAZU tych Słów, mogą wręcz wydać Ci się banalne, zwyczajne. Nie daj się jednak zwieźć, Przeciwnik tylko czeka na rozluźnienie z Twojej strony, na zlekceważenie ukrytej Mocy Twojego Króla, którego Armia - dzięki m.in. poniższym Słowom - już odniosła liczne Zwycięstwa i czeka aż TY również dołączysz do tego grona Zwycięzców. Czuwaj zatem bardzo roztropnie...

1."Królestwo Niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je." [Mt 11, 12b]

2."Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz, swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości, a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny!" [Ps 45, 4-5]

3."Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci." [Pwt 31, 6]

4."Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto - biały koń; a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym. Oczy Jego jak płomień ognia, odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a z Jego ust wychodzi ostry miecz." [z rozdziału XIX Apokalipsy]

5."Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi." [Łk 10, 19]

6."Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić." [J 15, 5b]

7."Ty zaś, o Panie, nie stój z daleka; Mocy moja, spiesz mi na ratunek!" [Ps 22, 20]

8."Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie ma tam swoje źródło." [Prz 4, 23]

9."Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus." [Ef 5, 14]

10."Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku." [Prz 3, 5]

11."On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany." [Ps 147, 3]

12."W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła." [Ef 6, 10-11]

13."Przeto się nie boimy, choćby waliła się ziemia i góry zapadały w otchłań morza. Niech wody jego burzą się i kipią, niech góry się chwieją pod jego naporem: "Pan Zastępów jest z nami, Bóg Jakuba jest dla nas obroną"." [Ps 46 (45), 3-4]

14."Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą." [Iz 40, 31]

15."Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam" [Iz 41, 14a]
16."Bóg mój stał się moją siłą." [Iz 49, 5b]

17."Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć" [1 Kor 1, 27]

18."[Pan] mi powiedział: "Wystarczy ci Mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"." [1 Kor 12, 9a]
19."Zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną" [Flp 3, 13b]

20."Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia." [2 Tm 1, 7]

21."Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego." [2 Tm 2, 13]

22."W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk" [1 J 4, 18a]



Ostatnio edytowany przez Calineczka (2011-03-10 15:37:22)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grebocin.pun.pl