Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2010-02-24 21:41:29

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Taize i San Remo 2010

Oto list od ks. Leszka w sprawie wyjazdu do Taize

Szczęść Boże!

Z wielką przyjemnością zabieram się za przedstawienie tegorocznej oferty wyjazdu do Taize i nie tylko, ponieważ na to tegoroczne „nie tylko” składa się od lat przeze mnie wymarzona trasa na Lazurowe Wybrzeże i do Mediolanu. Wyjazd nie będzie niestety bardzo tani, ale proszę wierzyć, że fakt, że dopiero teraz (koniec lutego) składam gotową ofertę jest związany z ogromem trudności, by złożyć ostatecznie atrakcyjną i w miarę możliwości realną w kosztach propozycję. …ale po kolei.

1.    Termin wyjazdu: 17 – 31 lipca (2 tygodnie).

2.    Program:
Wyjazd jak co roku 17 lipca (sobotą) o godz. 12.00 w południe spod Restauracji „pod Kasztanami” w Grębocinie. Około godziny 18.00 zabieramy pozostałe osoby z Wrocławia z Głównego Dworca PKP. Następnie jedziemy bezpośrednio do Taize (całą noc i w niedzielę do południa) i będziemy tam ok. godz. 14.00.
W Taize spędzamy tydzień (od niedzieli 18 lipca do niedzieli 25 lipca) kończąc pobyt uroczystą Mszą świętą w Taize o godz. 10.00 i wyjeżdżając bezpośrednio po niej do Castellaro we Włoszech (okolice San Remo). Mieszkać będziemy w ośrodku golfowym na Wybrzeżu Liguryjskim ok. 20 km od San Remo. Ośrodek jest super wyposażony **** (apartamenty 5-osobowe, 2-pokojowe z aneksem kuchennym). Na stronie internetowej możecie obejrzeć szczegóły: http://www.castellarogolf.it/en/residen … rtment.asp Na terenie ośrodka dostępny dla nas będzie basen, a na horyzoncie widać Morze, nad którym nie raz będziemy. W ośrodku tym będziemy mieszkać do czwartku rano!! W tym czasie (od śniadania w Taize i lunchu na drogę z Taize) będziemy jednak musieli sami się żywić. Ale przy aneksie kuchennym w każdym pokoju nie będzie to żadnym wielkim problemem. Pojedziemy jak zawsze gdzieś o marketu na zakupy i tyle sobie poradzimy, a ceny w marketach są prawie takie same jak w Polsce.
Niestety w tych okolicach wzięcie hotelu z jedzeniem jest ze względu na cenę zupełnie nieosiągalne. W ogóle rezerwacja miejsc pod San Remo jest już wymuszona przez koszta, ponieważ w tej samej cenie co tu ośrodek **** w okolicach Cannes czy Nicei mieszkalibyśmy w kiepskiej jakości ciasnym hoteliku mając pod oknem lotnisko. Wybrałem więc miejscowość po stronie już Włoch, bo warunki są dużo lepsze. Proszę mi wierzyć, znalezienie tego ośrodka zajęło mi miesiąc zachodu: telefonowanie, pisania e-maili itp…
W tym czasie (Wybrzeże Liguryjskie jest tym samym wybrzeżem co Lazurowe, tylko po stronie włoskiej) na pewno zwiedzimy Cannes, Niceę, Saint Tropez, Monako (znane z wyścigów Formuły 1) i zobaczymy co jeszcze… – wszystko, na co nam czas pozwoli, przy okazji korzystając też z uroków Morza Śródziemnego. (wszystkie te miejscowości są nie dalej niż 100km od naszego ośrodka).
W czwartek 29 lipca raniutko wyjeżdżamy z Castellaro i jedziemy do Mediolanu. Tam mamy 9-godzinny postój przy okazji zwiedzamy centrum miasta (kto będzie chciał zwiedzi słynne stadiony). Będzie to 9 h czasu do wykorzystania samemu, ja pokażę centrum tym, co będą chcieli.
Wieczorem wyjeżdżamy z Mediolanu i jedziemy do Czech do Liberec do znanego z zeszłorocznego wyjazdu Centrum Rozrywki Babylon. Tam – podobnie jak w zeszłym roku – będziemy mieć pakiet: Aqaupark + Lunch Dinner Buffet (obiad typu szwedzki stół). (http://www.centrumbabylon.pl/index.php? … &Itemid=54)
Z Liberec wyjeżdżamy wieczorem w piątek 30 lipca i w sobotę 31 lipca jesteśmy w Grębocinie.

3.    Koszt wyjazdu. Całość kosztów obejmująca: przejazd autokarem, wszelkie opłaty autostradowe, parkingowe, pobyt w Taize (mieszkanie i jedzenie), mieszkanie w castellaro oraz pakiet Aquapark i Lunch w Centrum Babylon zamknie się w kosztach: 1100 zł + 50 euro dla osób w wieku 18-30 lat.
Dla osób starszych (powyżej 30 roku życia): koszt jest zmniejszony o 30 euro i wówczas te osoby same opłacają pobyt w Taize.
Dla osób młodszych (17 lat) – dopłata jest 100zł dla opiekuna
Dla osób w wieku 15-16 lat (15 lat to wiek minimalny na wyjazd) – koszt jest większy o 300 zł, które otrzyma ich opiekun na czas wyjazdu.
Każda osoba niepełnoletnia musi mieć swojego opiekuna na czas wyjazdu. Jeśli osoby zapisujące się wiedzą, kto będzie ich opiekunem – proszę od razu to zgłosić. Jeśli ktoś nie ma opiekuna – ja go znajdę.

4.    Zapisanie się na wyjazd jest równoznaczne z wpłatą przedpłaty (min. 200 zł) oraz podaniem danych osobowych:
a.    Imię i nazwisko
b.    Adres stałego zameldowania
c.    Miejsce i data urodzenia
d.    Telefon kontaktowy / e-mail
e.    Informacja czy biorę własny namiot do Taize
f.    (osoby, które nie mają dowodu osobistego): seria i numer paszportu – sprawdzić ważność paszportu!
Jadący do Taize po raz kolejny jeśli nie zmieniły się dane – mogą ich nie przesyłać tylko zaznaczyć, że dane te same, co wcześniej.
Pozostała część kosztów wyjazdu w złotówkach jest do zapłaty do końca maja!!!
50 euro będę zbierał w autokarze w czasie wyjazdu.

5.    O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Proszę zawsze przed dokonaniem przedpłaty najpierw upewnić się, ze zostało się zapisanym. Na marginesie dodam, że część miejsc jest już zarezerwowana. Proszę się więc spieszyć z zapisami. Będą one trwały do czasu zapełnienia się listy.
Bezpośrednio po zapisaniu się należy uiścić przedpłatę i w terminie dokonać wpłaty II raty!! Proszę nie czekać na moje interwencje, ponieważ nie dokonanie wpłaty powoduje, że ja mam później kłopoty z wypłacalnością wobec moich wierzycieli i stawia mnie to w bardzo kłopotliwej sytuacji!!

6.    Przynajmniej 20% grupy powinna w Taize mieć własne namioty. Bardzo więc wskazane jest zabranie własnego namiotu. Proszę koniecznie przy zgłoszeniu się zaznaczyć fakt brania ze sobą namiotu. Koszt pobytu wówczas nie ulega zmianie (pozostałe osoby mieszkają w prostych barakach, gdzie są tylko łóżka piętrowe).

7.    Co do jedzenia, to na drogę do Taize każdy zabiera własne jedzenie, w Taize mamy 4 posiłki dziennie (od niedzieli od podwieczorku aż do niedzieli tydzień później do obiadu włącznie). Następnie tak jak zaznaczyłem w Castellaro żywimy się sami, podobnie w Mediolanie i aż do Liberec. W Liberec będzie posiłek, który jest bardzo obfity (w zeszłym roku można się było tak najeść, że do Polski już nikt nic nie jadł). O jakiś prowiant na pewno jeszcze ja sam się postaram dla wszystkich.

8.    Kontakt i zgłoszenia:
Ks. Leszek Stefański, ul. Żeromskiego 18/27, 87-400 Golub-Dobrzyń
e-mail: xls@wp.pl / GG: 5723722
tel. Kom.: 608057516
nr konta do ewentualnych wpłat:
MultiBank: 47 1140 2017 0000 4402 0529 6100 (adres odbiorcy jeśli jest potrzebny –jak wyżej)
Wpłacając pieniądze na konto proszę wcześniej upewnić się, że zostało się zapisanym (były wolne miejsca) i zaznaczyć w tytule wpłaty: „TAIZE” oraz imię i nazwisko za kogo jest wpłata. Inne dane przesłać na mój adres e-mail.


Najpóźniej w czerwcu napiszę kolejnego maila, w którym przypomnę co należy zabrać do Taize, o czym pamiętać na wyjeździe, jak się przygotować, itd.
Przypomnę tylko, ze zapisanie się do Taize jest związane z podjęciem decyzji o pełnym włączeniu się w plan dnia tam proponowany(wszystko o Taize na stronie www.taize.fr), a wszystkich zapisanych już teraz proszę o odpowiedzialność, zdyscyplinowanie i radość!! W takim duchu przezywamy corocznie nasze wyjazdy!

Ks. Leszek


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs.