Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#61 2009-05-10 19:44:35

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: LEDNICA 2009

HALO HALO A RESZTA CHĘTNYCH NA LEDNICĘ??
lISTA JEST OTWARTA...A MALO JESZCZE ZAPISANYCH!!
pROSZĘ O ZGLASZANIE SIĘ !!! :d BO JUŻ CORAZ MNIEJ CZASU DO LEDNICY...


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 

#62 2009-05-28 10:26:35

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: LEDNICA 2009

Oto potrzebne wiadomości organizacyjne odnośnie Lednicy:
*LEDNICA to Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży - Apel III Tysiąclecia, którego istotą jest wybór Chrystusa na Pana życia i wejście przez Bramę-Rybę, czyli samego Chrystusa, w codzienne życie.
2. Spotykamy się nad brzegiem jeziora, w którego wodzie został ochrzczony Mieszko I, a przez to cała Polska. Tu zaczęła się Polska! Jest to zgromadzenie religijne i każdego uczestnika obowiązuje zachowanie godne chrześcijanina w miejscu świętym. Dla przykładu: chodzenie bez koszulek po prostu nie przystoi! Pola Lednickie nie są plażą! Prosimy, pamiętajcie o tym!
*Na Pola Lednickie wchodzi się przez recepcję (jest to obowiązkowe!). RECEPCJE OTWIERAMY DOPIERO O GODZINIE 8:00. NIE MA możliwości wejście na Pola Lednickie przed tą godziną!
W recepcji uiszcza się opłatę (5 zł - 1/3 biletu do kina!). W tej opłacie mieszczą się koszty organizacji spotkania takie jak: nagłośnienie, oświetlenie, energia, sanitariaty, ubezpieczenie, komunikacja, oraz świece, śpiewniki i lednicke symbole, które otrzymacie po zgłoszeniu się w recepcji). Jeżeli chcecie wspomóc organizację Lednicy, wpłaćcie więcej.
Robimy co tylko możemy by nie podnosić jednostkowej ceny za uczestnictwo w Spotkaniu. Jeżeli jedn akchcecie wspomóc organizację Lednicy, wpłaćcie więcej. Koszty organizacji rosną z roku na rok, a opłata od 12 lat jest taka sama. Każda złotówka więcej jest dla nas ważna!
*W recepcji odbierzecie symbole Spotkania oraz bilet który upoważni Was do odbioru Lednickiej Liturgii Czasu. Po okazaniu dowodu wpłaty dostaniecie symbole lednickie, śpiewnik oraz bilet wstępu, uprawniający do otrzymania brewiarza. Pragniemy, by wręczenie każdemu z Was Lednickiej Liturgii Godzin było uroczyste i dokonane każdemu osobiście.
*PROGRAM - POBYT NA LEDNICY
1. Franciszkanie z okazji jubileuszu 800-lecia założenia ich zakonu pragną podarować każdemu uczestnikowi Lednicy krzyż św. Damiana. To dar od nich!
2. Pola Lednickie są wielką spowiednicą. Od 9 rano można skorzystać z posługi kapłanów i przystąpić do Sakramentu Pojednania.
Ludzie zaczynają się zjeżdżać na Pola Lednickie w sobotę rano.
3.  Oficjalne rozpoczęcie Spotkania rozpoczyna się o godzinie 17:00. Program Spotkania znaleźć można w gazetce.
Spotkanie trwa całą noc i odbywa się pod gołym niebem.
4.    TYLKO na Polach Lednickich można kupić ORYGINALNE lednickie koszulki, książki oraz płyty z muzyką Siewców Lednicy. Wszystkie stragany na które możecie napotkać się w drodze na Spotkanie bardzo często prowadzą nielegalną sprzedaż podrobionych gadżetów Lednickich.
5.    Na Polu Lednickim istnieje możliwość kupienia napojów oraz ciepłego posiłku. Zachęcamy jednak aby każdy z Was przygotował dla siebie prowiant.
6.    PRZEJŚCIE PRZEZ BRAMĘ RYBĘ - WAŻNE!Niewątpliwie wyjątkowo spektakularnym i wyjątkowym wydarzeniem jest przejście uczestników Spotkania pod Bramą Rybą na zakończenie Spotkania.
7.    Jak wiecie sami najlepiej jest to bardzo trudny pod względem logistycznym punkt programu. Wielka liczba ludzi, musi zmieścić się w wąskim gardle Bramy III Tysiąclecia.
NIE DA SIĘ w sposób BEZPIECZNY przeprowadzić tego punktu bez WASZEGO WSPÓŁUDZIAŁU. To OD WAS głównie zależy czy odbędzie się to w spokoju czy w ścisku i zagrożeniu dla zdrowia. Oto kilka podstawowych zasad jakie MUSZĄ towarzyszyć bezpiecznemu przejściu:

- O godzinie 22:00 nie fomuję sie już w kolejce do przejścia pod Bramą! Trwa jeszcze Spotkanie i staram się to uszanować! Wybiórcze traktowanie Lednicy przez młodzież i kapłanów nie jest niczym dobrym!
- Nie pcham się i nie napieram na innych!!
- BEZWARUNKOWO słucham poleceń służb ochrony!!
- NIE CHCĘ za wszelką cenę przejść "jeszcze za tym rzutem"!!
- Ze spokojem ocekuję w sektorze na moją kolej. Im dalej siedzę, tym później przejdę - nie ma w tym nic dziwnego i nie da się tego przyśpieszyć!
- NIE da się przeprowadzić przejścia szybciej. Mam tego świadomość.
- NIE odłączam się od grupy, cały czas mam w zasięgu wzroku znajomych i opiekuna.
- Jestem spokojny i uspokajam innych.. Nie gorączkuję się...
- Jeśli jest mi słabo udaję się do punktu medycznego a nie stoję w kolejce do przejścia. Kiedy mi się polepszy - mogę śmiało iść!
*PRZYGOTUJ SIĘ!
1. Trzeba się na to przygotować. Zabierz coś do siedzenia, dobre buty. Ubierz się "na cebulkę", weź nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy. Pamiętaj o wodzie, nawilżonych chusteczkach, podstawowych lekarstwach, szczególnie o tych, które zażywasz regularnie.

13. Wyposażenie uczestnika Spotkania:

- kurtka przeciwdeszczowa, ciepły sweter, nakrycie głowy chroniące przed słońcem, skarpetki na zmianę, karimata i śpiwór, koniecznie koc termiczny!!! (mieści się w kieszeni, kosztuje ok. 10 zł i można go bez problemu kupić w każdej aptece, a świetnie ochroni przed przemarznięciem, może z powodzeniem zastąpić śpiwór).
- jedzenie (kanapki, owoce, słodycze, termos z gorącą herbatą oraz koniecznie niegazowana woda do picia)
- przyjmowane codziennie leki, szczególnie dotyczy chorujących na cukrzycę, epilepsję, astmę, choroby serca czy nerek oraz osób narażonych na reakcje alergiczne (najbardziej dokuczliwe alergeny na polu to wszelkie pyłki roślin, także bardzo duża ilość kurzu),
- mini - apteczka: podstawowe leki- przeciwbólowe, witamina C, wapno, tabletki na gardło, maść na ukąszenia komarów, plastry opatrunkowe i bandaż, podstawowe środki higieniczne. Krem z filtrem UV i krem na oparzenia (na Polach Lednickich nie można uciec przed słońcem).
Powyższe zalecenia mogą się wam wydawać "na wyrost". Może więc spróbujcie chociaż na swoją całą grupę, przygotować jedną apteczkę zawierającą rzeczy o których powyżej napisaliśmy. Może się przydać...
Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia medycznego oraz przygotowania się do spotkania można uzyskać pisząc na adres sluzbymedyczne@lednica2000.pl.
*BEZPIECZEŃSTWO
1. Lednica jest bez wątpienia jednym z najbezpieczniejszych wydarzeń masowych w Polsce. Nad spokojnym i bezpiecznym przebiegiem Spotkania czuwa kilka tysięcy osób.

- Policja (posterunek policji na Polu Lednickim).

- Straż Pożarna (wozy bojowe, strażacy).

- Służby medyczne (4 szpitale polowe, kilkadziesiąt ruchomych punktów medycznych, transport sanitarny, helikopter).

- Służba celna (wykrywanie narkotyków, nielegalnych produktów z logo Lednica 2000, recepcje).

- Profesjonalna ochrona "PEWNOŚĆ" zabezpieczająca kluczowe dla przebiegu Spotkania miejsca i momenty.

- Ochrona Lednicka złożona z wolontariuszy (zabezpieczenie całego Pola, procesji, ośrodka i osób zgromadzonych na Spotkaniu).

- Harcerze - ZHP i ZHR (zabezpieczający wiele różnych służb).

CZYSTE POLA
. Lednica dba o środkowisko! Podczas Spotkania działają specjalne służby, które pomogą Wam w recyklingu odpadów. Opuszczając Pola Lednickie zabierz swoje śmieci. Zawsze możesz wrzucić je do specjalnych kolorowych workówm.

Pomożesz nam, jeśli podniesiesz z ziemi śmieci po tych, którzy nie uszanowali naszej prośby.

Razem zadbajmy o czystość Pól Lednickich!


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 

#63 2009-05-28 16:09:18

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: LEDNICA 2009

I oby Pan Bóg  odpowiedniej pogody Wam użyczył na ten czas!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#64 2009-05-29 07:37:45

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: LEDNICA 2009

A i jeszcze są wolne miejsca!!! także zapraszam!!!!


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grebocin.pun.pl