Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2009-04-16 23:10:47

pablo

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-10-31
Posty: 44
Punktów :   12 

Gran Torino

Bardzo mądry, katolicki, budujący i na swój sposób piękny film Clinta Eastwooda (reż. i główna rola). Wiem, że zakładanie wątku po wizycie w kinie może być dziwne. Ale nie mogę dojść do siebie. Przeszedł moje wszelkie oczekiwania.

Offline

 

#2 2009-04-17 08:32:47

sprężynka

Owieczka

859392
Skąd: Budziszewo/Grębocin
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 124
Punktów :   

Re: Gran Torino

Moim zdaniem ni9e jest dziwne, bo dzięki takim wątkom można się dowiedzieć o istnieniu np. tego filmu, bo ja osobiście nawet o nim nie słyszałam;) a jeśli jest taki dobry to szkoda byłoby go nie obejrzeć, tak więc z mojej strony to dziękuje za ten wątek


"Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu." / "...dla tej miłości warto żyć..."

Offline

 

#3 2009-04-19 23:15:57

 karol

Owieczka

16024114
Zarejestrowany: 2007-04-22
Posty: 150
Punktów :   

Re: Gran Torino

postać grana przez Clinta Eastwooda powala xD W sumie on "ciągnął" cały film.
Trochę mi się wydaje ze sam zostanę na starość takim trochę zgorzkniałym ale i z poczuciem humoru facetem (ciężko go nazwać staruszkiem, ze względu na swoją siłę)

To co jeszcze zauważyłem w filmie (ale i co potwierdza się w życiu) to ukazana chamskość i obojętność wielu dzisiejszych młodych ludzi.


Łaska wam i pokój niech się w pełni ziści w poznaniu Boga i Chrystusa Jezusa Pana naszego. II List św. Piotra Ap. 1,2

Offline

 

#4 2009-04-21 09:18:12

pablo

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-10-31
Posty: 44
Punktów :   12 

Re: Gran Torino

Z drugiej strony pokazuje, że zawsze można tyle dobrego zrobić i postawić się złu, że w świętości nie chodzi o grzeczność i poprawność , że prawdziwa miłość i przyjaźń mogą się rozwinąć tam, gdzie mówi się prawdę, w szczerości, bez udawania i hipokryzji. No i to zakończenie... upodabnia go do Chrystusa. Dla mnie bomba! Szkoda, że już to zdejmują, ale kupię na dvd. To bardzo głęboki i pozytywnie nastrajający film (bez taniego pocieszania).

Offline

 

#5 2009-04-29 22:19:00

sprężynka

Owieczka

859392
Skąd: Budziszewo/Grębocin
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 124
Punktów :   

Re: Gran Torino

pablo napisał:

Z drugiej strony pokazuje, że zawsze można tyle dobrego zrobić i postawić się złu, że w świętości nie chodzi o grzeczność i poprawność , że prawdziwa miłość i przyjaźń mogą się rozwinąć tam, gdzie mówi się prawdę, w szczerości, bez udawania i hipokryzji. No i to zakończenie... upodabnia go do Chrystusa. Dla mnie bomba! Szkoda, że już to zdejmują, ale kupię na dvd. To bardzo głęboki i pozytywnie nastrajający film (bez taniego pocieszania).

echh...a ja jeszcze go nie zdążyłam obejrzeć, to jak  ksiądz kupi, to mam nadzieję, że mogę liczyć na pożyczenie go od księdza;)


"Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu." / "...dla tej miłości warto żyć..."

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Producent szamb betonowych i Szamba betonowe Kędzierzyn-Koźle