Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-09-21 09:21:55

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

ANIELSKIE SPOTKANIA W TORUNIU

  Toruń pod skrzydłami aniołów     


Anioł to jeden z najważniejszych symboli Torunia. Ta skrzydlata postać trzyma w objęciach herb miasta, możemy więc czuć się bezpiecznie. Anioły przecież opiekują się nami i wskazują drogę.

Od 29 września do 2 października miasto zaludni się tymi niebieskimi stworzeniami , symbolizującymi dobro i miłosierdzie. Termin nie jest przypadkowy, bo 29 września imieniny obchodzą Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel. Zakończenie imprezy przypada 2 października, w święto Anioła Stróża. W tych dniach postacie aniołów będą zarówno bohaterami wydarzeń, jak i pojawią się osobiście.

W ramach  „Anielskich Spotkań” można wybrać się na się koncert, jarmark sztuki lub warsztaty artystyczne.

Figurki i rzeźby przedstawiające aniołów będzie można nabyć  na jarmarku anielskim w okolicach ruin Zamku Krzyżackiego. Jarmark Anielski to nie jedyna artystyczna atrakcja.

Dla osób zainteresowanych rękodziełem w niedzielę, 30 września od 12.00 do 18.00 odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie postacie anioła. Przedmiotem tych spotkań będzie prezentacja technik rzeźbiarskich, plastycznych, ceramicznych, witrażowniczych oraz metaloplastyki.

Zdecydowanie najważniejszą częścią anielskich spotkań  będą koncerty w ruinach Zamku  Krzyżackiego.

Pierwszego dnia, w sobotę  29 wrzesnia wystąpią Opole Gospel Choir, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz Dwa Trzy . Tego dnia wręczone zostaną również statuetki Toruńskich Aniołów - wyróżnienie dla osób, które z wielkim poświęceniem pracują na rzecz  chorych i biednych.

Niedziela, 30 września upłynie pod znakiem klimatów artystycznego „podziemia” – w auli UMK o 18.00 rozpocznie się koncert zatytułowany „Piwnica Pod Baranami”.

W poniedziałek, 1 października w Baju Pomorskim o 19.00 odbędzie się koncert zatytułowany „Miasto Aniołów, czyli list w butelce”, w którym wystąpią przedstawiciele toruńskich mediów, teatrów, urzędów i instytucji.

Ostatni dzień festiwalu (wtorek, 2 października) organizatorzy zarezerwowali dla śpiewających poetów. W amfiteatrze Baja Pomorskiego wystąpią Viola Brzezińska z zespołem i Małżeństwo z Rozsądku .


Poza tym miasto przewiduje też anielską niespodziankę dla mieszkańców Torunia i odwiedzających miasto turystów.



pozdrowionka 

Ostatnio edytowany przez Bunia (2007-09-29 15:59:20)


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#2 2007-09-21 16:08:38

monia

Zielona Moderatorka:)

7114756
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 416
Punktów :   

Re: ANIELSKIE SPOTKANIA W TORUNIU

Pierwszego dnia, w sobotę  29 wrzesnia wystąpią Opole Gospel Choir, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz Dwa Trzy . Tego dnia wręczone zostaną również statuetki Toruńskich Aniołów - wyróżnienie dla osób, które z wielkim poświęceniem pracują na rzecz  chorych i biednych.

Ichtiski, co Wy na to ;>


http://img401.imageshack.us/img401/2851/moniatx7.jpg

Offline

 

#3 2007-09-22 17:16:32

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: ANIELSKIE SPOTKANIA W TORUNIU

Szkoda że jadę do Poznania, chętnie bym pojechała...


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 

#4 2007-09-29 16:04:52

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: ANIELSKIE SPOTKANIA W TORUNIU

Poza tym odbędą się projekcje filmów z aniołem. W "Naszym Kinie" między 29 września a 2 października będzie można zobaczyć "Anioła w Krakowie". "Zakochanego Anioła", Michaela" i "Boskie jak diabli".

Projekcje odbywać się będą każdego dnia o godz. 21.15.


pa pa


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#5 2008-09-29 22:48:01

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: ANIELSKIE SPOTKANIA W TORUNIU

Hej hej

Dziś w święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w mieście Aniołów rozpoczęły się III Anielskie Spotkania - festiwal promujący dobroczynność i ideę wolontariatu.


We wtorek
(30.09.08) o godz 19.00 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego koncert da Antonina Krzysztoń. - wstęp wolny

W środę (01.10.08) o godz. 19, również w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego - koncert chóru Gospeljoy; wstęp wolny;

W czwartek (02.10.08) o godz. 18 na Rynku Staromiejskim - Parada Aniołów, spektakl teatru ognia Wena i koncert Tomka Kamińskiego;

W piątek (03.10.08) natomiast o godz. 19 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego - koncert Andrzeja Sikorowskiego i zespołu Pod Budą.


A dla kinomaniaków codziennie w Naszym Kinie przy ulicy Podmurnej o godz 21:00 projekcje filmu o aniołach:

wtorek - Zakochany Anioł - Polska
środa - Michel - USA
czwartek - Miasto Aniołów - USA
piątek - Boskie jak diabli - Hiszpania


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz GroĹžnjan