Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-01-13 18:46:54

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Kącik moli książkowych ;)

Książki, książeczki, artykuły, które według Was warto przeczytać. Wiem, ze niektórzy z naszego forum pochłaniają bardzo dużą ilość książek ( i nie chodzi o podręczniki i lektury ) Czekam na Wasze propozycje


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#2 2008-01-13 19:04:26

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Oj Buńcia ja to tego zjadam jak prawdziwy mol albo molisko. Napisz jaki gatunek cię interesuje to napisze.

Offline

 

#3 2008-01-18 10:57:42

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Książką, którą pochłonęłam bez zatrzymania był Harry Potter i pomimo, że już duża kobietka ze mnie to ten świat mnie zaczarował

Kto czytał????

Offline

 

#4 2008-01-18 13:07:32

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Ja wszystkie

Offline

 

#5 2008-01-19 14:27:16

Angelika

Owieczka

3089284
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-10-13
Posty: 44
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

a mnie od pewnego czasu intersuję twórczość Paulo Coelho, narazie przeczytałam 3 jego książki:

- " 11 minut"
- " Na brzegu rzeki Piedry..."
- " Alchemik "

szczególnie spodobały mi się pierwsze dwie ...

Gorąco polecam 


"Jeśli kto chce pójść za Mną , niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuję"
                                                                       
                                                                                                                                                         Mt 16, 24

Offline

 

#6 2008-01-19 15:01:47

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Popieram!!! 


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#7 2008-01-19 16:36:40

Tola

Owieczka

Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-11-26
Posty: 228
Punktów :   14 

Re: Kącik moli książkowych ;)

kiedys byłam zafascynowana jego twórczoscią dziś jakoś tak mniej.Nad brzegiem ...... jest dobre.

Offline

 

#8 2008-01-19 21:31:25

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Ja też bardzo lubię czytać książki Paulo Coelho, jego książki mają bardzo dużo mądrych myśli o życiu, o powołaniu, o swojej życiowej drodze....

Na razie przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" (mogę pożyczyć ), "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"  "Zahir"  "Piąta Góra". Teraz zaczynam czytać "Alchemika" (jak skończę też mogę pożyczyć )


Jest taka fajna strona z cyklicznymi opowiadaniami i myślami tego autora. www.wojownikswiatla.com  Polecam!!!


Harrego Pottera nie czytałam, może dlatego że słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne recenzje na jego temat...

A moja ulubiona książka z dzieciństwa to "Dzieci z Bulerbyn"  Astrid Lingren i chyba "Baśnie" Andersena.


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#9 2008-01-19 21:42:23

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

A ostatnio przeczytałam książkę Daniel Steel "Podarunek". I chociaż ta autorka pisze przede wszystkim romanse, to ta książka, którą poleciła mi jedna z moich przyjaciółek jest naprawdę piękna, choć zaczyna się bardzo smutno, bo śmiercią 5-letniej dziewczynki.

Jest to opowieść o dwóch różnych światach. Pierwszym-wzorowej, idealnej rodziny, która po urodzeniu Tommy'ego nie może mieć więcej dzieci, a gdy w końcu przychodzi na świat malutka Anna, po 5 latach krótkiego życia nagle w święta Bożego Narodzenia umiera i pozostawia po sobie ogromny smutek w całej rodzinie.

Drugi świat, druga rodzina,w któryej ojciec skończył podstawówkę i uważa, że „(…)kobietom do zmieniania pieluch nie jest potrzebne wyższe wykształcenie” i gdy jego córka zachodzi w ciążę, wyrzuca ją z domu i każe jej się nie pokazywać dopóty, dopóki nie pozbędzie się "problemu".

I dochodzi do spotkania 16-letniego syna tak ciężko skrzywdzonej przez los rodziny, która straciła swoją córeczke z 16-latką, która zaraz po urodzeniu chce oddać dziecko do adopcji. Chłopiec nie może zrozumieć, jak można oddać swoje dziecko, przecież odejście jego siostry było tak bolesnym, oddałby wszystko, by móc znów zobaczyć Annę, tymczasem dziewczyna z "drugiego świata" chce oddać dziecko i nie uznaje tego za coś złego...


Dwoje tych młodych ludzi połączyło silne uczucie. Co się wydarzy dalej... Nie zdradzę, bo może ktoś z Was chciałby przeczytać. Polecam


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#10 2008-01-19 21:54:48

Angelika

Owieczka

3089284
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-10-13
Posty: 44
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

Bunia napisał:

Na razie przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" (mogę pożyczyć )

ooo! świetnie... byłabym  bardzo wdzięczna Buniu 


"Jeśli kto chce pójść za Mną , niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuję"
                                                                       
                                                                                                                                                         Mt 16, 24

Offline

 

#11 2008-01-19 22:03:15

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Angelika napisał:

Bunia napisał:

Na razie przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" (mogę pożyczyć )

ooo! świetnie... byłabym  bardzo wdzięczna Buniu 

Nie ma sprawy będziesz ją miała w piątek


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#12 2008-01-19 23:29:33

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Moja najukochańsza książka z dzieciństwa to tez Dzieci z Bullerbyn, przeczytałam ją chyba ze sto razy. Mam nawet nagrane wszystkie filmy na płytach ( kiedyś były też w telewizji) naprawdę fantastyczna książka ( LASSE I BOSSE )

Offline

 

#13 2008-01-20 11:13:42

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: Kącik moli książkowych ;)

Hmm jeśli chodzi o Coelho, to może nie należy On do moich ulubionych pisarzy, ale ksiażka ,Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam,
pochłonęla mnie bez reszty


Ma super cytaty, a oto mój ulubiony !!:


,Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.
Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziejstwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić wszystko, co jest przyczyną naszych nieszczęść. I każdego dnia udajemy, że nie dostrzegamy tej chwili, że ona wcale nie istnieje. Wmawiamy sobie z uporem, że dzień dzisiejszy podobny jest do wczorajszego i do tego, co ma dopiero nadejść. Ale człowiek uważny na dzień, w którym żyje bez trudu odkrywa magiczną chwilę. Może być ona ukryta w tej porannej porze, kiedy przekręcamy klucz w zamku, w przestrzeni ciszy, która zapada po wieczerzy, tysiącach i jednej rzeczy , które wydają się nam takie same. Ten moment istnieje naprawdę, to chwila, w której spływa na nas cala siła gwiazd i pozwala nam czynić cuda. Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć. Magiczna chwila dnia pomaga nam dokonywać zmian, sprawia, iż ruszamy na poszukiwanie naszych marzeń. I choć przyjdzie nam cierpieć, choć pojawia się trudności, to wszystko jest jednak ulotne i nie pozostawi po sobie śladu, a z czasem będziemy mogli spojrzeć wstecz z dumą i wiarą w nas samych,


Ja polecam  ,Cień wiatru,  Carlos Ruiz Zafóna ma nieco ponad 500 stron historia dzieje się w Barcelonie... ( moim ulubinym mieście;) , książka jest  strasznie zagadkowa, trzyma w napięciu do ostatniej stronicy !!!


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#14 2008-01-20 20:15:47

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Kącik moli książkowych ;)

migotka napisał:

Ja polecam  ,Cień wiatru,  Carlos Ruiz Zafóna ma nieco ponad 500 stron

Potwierdzam ta książka jest rewelacyjna!!! Napisana w bardzo ciekawy sposób, miesza się świat rzeczywisty z opowiadaniem, o którym mowa w tej książce. Tylko czytając ja musiałam spisywać postaci, bo w pewnym momencie już mi się troszkę zaczęło mieszać

Polecam naprawdę


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#15 2008-01-22 01:38:55

Mazurynka

Owieczka

11739018
Skąd: Rzepin
Zarejestrowany: 2007-12-27
Posty: 49
Punktów :   

Re: Kącik moli książkowych ;)

I  moja najukochańszą książką jest "Dzieci z Bullerbyn". A szczególnie gorąco polecam Wam Serię książek Małgorzaty Musierowicz nazwaną Jezycjadą od nazwy dzielnicy Poznania. Zaczyna się od książki "Szósta klepka" a dalsze części to już się dowiecie w bibliotece. Autorka zaczęła w latach 60 i nadal tworzy kolejne części. Ja po prostu uwielbiam te książki. Po ich przeczytaniu zawsze świat wydaje mi sie lepszy i piękniejszy, pełen dobrych ludzi . Ale postarajcie się czytać wszystkie części po kolei i róbcie jak najkrótsze przerwy miedzy czytaniem kolejnych tomów. No i oczywiście obowiązkowa lektura wszystkich moli : "Hobbit" Tolkiena i wszystkie części "Władcy Pierścieni" .

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Kędzierzyn-Koźle