Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-05-26 11:27:28

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

dla wszystkich, którzy czują się bezużyteczni i niepotrzebni....

Pewien wieśniak codziennie dostarczał do wioski wodę ze źródła w dwóch pękatych amforach, przytroczonych do grzbietu osła, kroczącego u jego boku.
     Z jednej z amfor, starej i pełnej pęknięć, podczas węrówki wyciekała woda. Druga, nowa i bez skazy, utrzymywała całą zawartość, co do kropli. Stara, spękana amfora czuła się biedna i nieużyteczna, tym bardziej, że nowa nie przepuściła żadnej okazji, by podkreślić swą doskonałość: „Ja nie tracę nawet kropeleczki wody!”. Pewnego ranka stara amfora zwierzyła się właścicielowi:
- Wiesz, jestem świadoma moich ograniczeń. Przeze mnie tracisz czas, trud i pieniądze. Kiedy dochodzimy do wioski, jestem w połowie pusta. Wybacz mi moją niedoskonałość i moje rany.
Następnego dnia podczas wędrówki właściciel zwrócił się do spękanej amfory, mówiąc:
- Popatrz na pobocze drogi.
- Jest przepiękne, pełne kwiatów.
- To dzięki tobie – odpowiedział właściciel. – To ty każdego dnia podlewasz pobocze drogi.      Kupiłem paczuszkę nasion kwiatów i posiałem je wzdłuż drogi, a ty, nie wiedząc o tym, niechcący podlewasz je każdego dnia.



Jesteśmy pełni ran i pęknięć,
ale jeśli zechcemy, Bóg poprzez naszą niedoskonałość potrafi uczynić cuda.
Marzyłem wiele w snach, które nigdy nie ożyły.
Widziałem, jak znikały o świcie.
Lecz te nieliczne, jakie w Bogu się spełniły,
Sprawiły, że chcę śnić całe życie.
Zanosiłem modlitwy – odpowiedź nie była dana,
Choć czekałem długo i cierpliwie.
Jednak ta cząstka, co została wysłuchana
Sprawia, że wciąż modlę się gorliwie.
Ufałem mym bliskim, co łatwo mnie porzucili,
Zostawiony – płakałem samotnie.
Lecz ci nieliczni, którzy zawsze ze mną byli,
Pomagają mi ufać stokrotnie.
Siałem wiele nasion, które padały na drogę,
Więc musiały je ptaki wydziobać.
Lecz ten złoty snop, który w ramionach swych niosę,
Dał mi moc zasiewania od nowa.

Ostatnio edytowany przez xpacifer (2007-05-26 11:27:51)


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2007-05-26 23:09:44

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: dla wszystkich, którzy czują się bezużyteczni i niepotrzebni....

Jezus potrzebuje każdego z nas i poprzez swoje pozostawione nam Słowo, które zawarte jest Piśmie św. Nowego Testamentu,  przemawia do nas:
"Potrzebuję twoich rąk, aby dalej błogosławić; potrzebuję twoich warg, by dalej mówić; potrzebuję twego ciała, by dalej cierpieć; potrzebuję twego serca, by dalej kochać; potrzebuję ciebie, by dalej zbawiać"
A od nas zależy, czy odpowiemy na jego prośbę, czy też pozostaniemy "bezrobotni" i bezużyteczni.

"Warto być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole i z którego każdy może ukroić dla siebie kęs i nakarmić się, jeśli jest głodny ” /Brat Albert Chmielowski/


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2007-05-28 22:35:59

MałaMI

Wierszopisarka:)

4603679
Call me!
Skąd: Rogówko
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 583
Punktów :   12 

Re: dla wszystkich, którzy czują się bezużyteczni i niepotrzebni....

"Wiesz, jestem świadoma moich ograniczeń. Przeze mnie tracisz czas, trud i pieniądze. Kiedy dochodzimy do wioski, jestem w połowie pusta. Wybacz mi moją niedoskonałość i moje rany."

Nic dodac nic ujac

Ostatnio edytowany przez MałaMI (2007-05-28 22:38:08)

Offline

 

#4 2007-05-29 06:50:18

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Re: dla wszystkich, którzy czują się bezużyteczni i niepotrzebni....

Daria!!! Nikt nie jest idealny!!! Jesteśmy ludźmi, a nie  boskimi istotami, tylko Bóg jest doskonały!!! Każdy z nas popełnia błędy.  Nie wszystko też zależy od nas, czasami robimy coś w dobrej wierze, a wychodzi wręcz odwrotnie.  Bóg, potrafi przemienić te nasze niedoskonałości w coś pięknego i kocha nas z naszymi niedoskonałościami!!


„ ..dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom”.
Jan Paweł II

Ostatnio edytowany przez migotka (2007-05-29 07:05:24)


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#5 2007-05-29 08:26:54

ra_dosc

Owieczka

4201509
Skąd: okolice Pszczyny
Zarejestrowany: 2007-05-23
Posty: 37
Punktów :   
WWW

Re: dla wszystkich, którzy czują się bezużyteczni i niepotrzebni....

Racja migotko

"Zapewniam cię, że dobry Bóg jest lepszy niż myślisz.  (...) Spójrz na dziecko, które właśnie rozgniewało matkę swym wybrykiem czy nieposłuszeństwem. Jeśli schowa się w kącie pełne dąsów i będzie krzyczeć w strachu przed karą, matka na pewno mu kary nie daruje. Lecz jeśli wyciągnie do niej ręce i, uśmiechając się, powie: „Ucałuj mnie, już nigdy nie zacznę”, to czy matka nie przytuli go do serca i nie puści w niepamięć jego dziecinnych występków? Choć przecież wie, że przy najbliższej okazji jej maleństwo znów narozrabia. Lecz to niczego nie zmieni. Dopóki [dziecko] będzie trafiać do niej przez serce, nigdy nie ściągnie na siebie kary" św Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza (LT 191)

MałaMI, uszy do góry !!!!


"Jego lewica jest pod moją głową,
a Jego prawica obejmuje mnie." (P.n.P. 2,6)

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zapoznaj sie z naszą ofertą szamb przegrywanie kaset vhs w polsce