Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2008-11-11 19:33:16

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

ESM w Brukseli

hej kochani

jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany jechać na Europejskie Spotkania Młodych, które w tym roku odbędą się w dniach 29.12.08-02.01.09 w Brukseli to poniedziałek jest ostatnim dniem zgłoszenia chęci udziału w tych spotkaniach. Najbliższy punkt przygotowań jest u Jezuitów. Spotkania przygotowujące odbywają się w poniedziałki o 20.00 w salkach DA. Szczegóły również na stronie www.taize.fr

Naprawdę warto!!! Byłam, przeżyłam i gorąco polecam


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#2 2009-01-04 19:11:14

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: ESM w Brukseli

Przemówienie kardynała Belgii, kardynała Danneelsa, które bardzo utknęło w mym sercu i pamięci z tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych w Brukseli:
"Bóg uśmiecha się dzisiejszego wieczoru"


Na ziemi żyje ponad sześć miliardów ludzi i Bóg chce, by żyli tu razem. Nie udaje nam się to. Ale dziś wieczorem Bóg patrzy na nas i raduje się. Tak, Bóg raduje się widząc tę żywą przypowieść o nowej rodzinie ludzkiej, którą tworzymy. Ponad czterdzieści tysięcy młodych ludzi złączonych w modlitwie, w ciszy i w pokoju serca. Tak, Bóg dziś wieczorem się uśmiecha.

W ciemnościach, które nas otaczają Bóg daje nam swoje światło
. Stwarzając nas dał każdemu i każdej z nas światło naszego rozumu, ten wewnętrzny radar, który musi szukać prawdy. To boski kompas, który nie zwodzi. Wszyscy przecież szukamy prawdy, wierzący, źle wierzący, na wpół-wierzący i niewierzący. Ale poza tym Bóg daje nam jeszcze światło naszej wiary: betlejemską gwiazdę, która świeci tej nocy nad Brukselą: to Jezus jest naszym światłem. Panie, oświeć nasz rozum i ożyw naszą wiarę.

Ale w tych trudnych czasach, potrzeba nam zwłaszcza nadziei.
Nadzieja nie jest owocem wrodzonego optymizmu. Nie, na tym świecie jest zbyt dużo rozpaczy, byśmy mogli zadowolić się zwykłym poczuciem beztroski czy też naturalnym dobrym samopoczuciem. Potrzeba nam Bożej nadziei, opierającej się na obietnicach, których gwarantem jest sam Bóg. Nadzieja jest jakby mięśniem sercowym naszej duszy, który nie dozna zawału. Panie, daj nam nadzieję: daj nam Jezusa.

Bóg daje nam serce, byśmy kochali. Gdyż nie wystarczy widzieć jasno dzięki wierze bądź żyć tylko nadzieją. Potrzebujemy ciepła miłości pośród chłodu tego świata. Ale czym jest miłość, prawdziwa miłość? To przede wszystkim zaakceptowanie siebie samych takimi, jakimi jesteśmy, podziękowanie Bogu za to, że stworzył nas właśnie w taki sposób, takimi, jakimi jesteśmy. Gdyż, jako stworzenia Boże, jesteśmy dobrzy. Miłość polega również na zaakceptowaniu innych takimi, jacy są, a nie takimi, jakimi my chcielibyśmy ich widzieć. Miłość szanuje drugiego takim, jakim on jest. Miłość stąpa twardo po ziemi, cechuje ją realizm.

Miłość zawsze wyprzedza drugiego, nie czeka, by ktoś inny pokochał pierwszy. Miłość jest zawsze uprzedzająca. Nie znosi, by coś innego ją ubiegło. Miłość nie jest zaborcza, nie zagarnia drugiego, jest ofiarowaniem siebie, jest przede wszystkim darem. Czyni szczęśliwym, tak jak powiedział to Jezus: „Więcej jest szczęścia w dawaniu aniżeli w braniu.”


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#3 2009-01-04 20:00:45

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: ESM w Brukseli

Piękne! ... tak bardzo potrzeba nam Światła, aby żyć  ...  Tak bardzo potrzeba nam Boga,  który jest źródłem Światła, Który jest jak Słońce, co nigdy nie zachodzi...   Tak bardzo potrzeba nam  Jego promieni ... Wiary, Nadziei i Milości .... ktore padając na nasze zimne serce ... roztapiają jego lód, ogrzewają i pobudzają do życia ... I nasze serce jest wtedy .... jak kwiat rozchylajacy swe płatki ku Słońcu... rozkwitajacy swym pięknem i rozsiewający woń...  w Jego uzdrawiających promieniach ....

Kochani, Bóg uśmiechał sie tamtego wieczoru  .... Uczyńmy  wszystko, co w naszej mocy ... aby i uśmiechał sie i dzisiaj ... i jutro .... i pojutrze .... Bo, gdy Bóg sie uśmiecha ... to diabeł ucieka!  Nie poddawajmy sie, ale  wspierajmy sie wzajemnie ... nawet wtedy, albo i  szczególnie wtedy, gdy brakuje sił ... 

Dzieki Justyś


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#4 2009-01-07 20:06:08

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: ESM w Brukseli

A to tegoroczny kanon "hicior" na tegorocznym ESM w Brukseli, już go kiedyś Migocia chyba na forum zamieszczała

"Ledere Nacht"


http://pl.youtube.com/watch?v=ekyJ69l5x38

A tłumaczenie znaczy: "Dusza moja pragnie Ciebie w nocy, duch mój poszukuje Cię w mym wnętrzu".


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sands Hotel worldhotels