Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-03-04 09:40:50

migotka

Owieczka

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 430
Punktów :   13 

Modlitwa o pokój w serduchach ;)

Kochani!!! Chciałabym Was poprosić, abyśmy wspólnie pomodlili się o pokój w naszych serduchach, ostatnio.. wszyscy jesteśmy troszkę zabiegani,... misterium... praca... studia...i... inne obowiązki,... ogólne przemęczenie... . Ażeby ten czas był przeżyty wspólnie z Nim i dla Niego !!

Ty jesteś muzyką i słowem
Ty jesteś pieśnią duszy mej
Melodią jesteś i harmonią
Wielbić Panie chce
Chce Imię Twe

Ty jesteś wielkim, wielkim Bogiem
Ty jesteś Panem, Panów
I królem, królów jesteś Ty

Dziś zanoszę Tobie pieśń
Pieśń którą dałeś mi
Bo moją pieśnią jesteś T



pozdrawiam wszystkich !! 


"Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają.” PS. 23,4

Offline

 

#2 2008-03-04 10:53:28

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Modlitwa o pokój w serduchach ;)



..........Ty dasz mi pokój serca Panie mój
   Bo Tyś zbawieniem mym.
   Tak w Tobie znajdzie pokój dusza moja
   I uciszy się..........

Panie, powiedz tylko słowo, aby uzdrowiona, a nawet uświęcona była dusza moja....


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2008-03-04 11:23:03

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Re: Modlitwa o pokój w serduchach ;)

Panie, który znasz tajne strony mojego serca... przeniknij mnie i sprawdź czy idę drogą sprawiedliwości, czy wszedłem na drogę zagłady... chroń mnie od przewrotności, abym wielbił Ciebie nie tylko ustami ale nade wszystko swoim życiem według Twojej woli!! Wiem, o Panie, że jestem słaby i często czynię to czego nie chcę... ale proszę Cię spraw, abym nigdy świadomie nie odłączył się od Ciebie, żyjąc tak jakby Ciebie nie było... abym zawsze był gotów na ostateczne spotkanie z Tobą!! O Boże mój i Królu, spraw, bym krocząc Twoją droga razem z Tobą doszedł do Twojej chwały!

ps. Kochani... wiem, że niełatwo jest być człowiekiem z tłumu... niełatwo jest krzyczeć: Ukrzyżuj Go!!! Niełatwo jest zapierać się Go... niełatwo skazywać Go na śmierć..
Niełatwo...
ale wystarczy przyjrzeć się swojemu życiu... czyż nie robię tego na co dzień??
zastanówmy się wspólnie i każdy z nas sam w ciszy swego serca...

czy nie jestem podobny do tłumu, który krzyczy Hosanna, śpiewa na chwałę Pana,po to, by za chwilę Go ukrzyżować swoim życiem według swojej a nie Jego woli??

czy nie jestem podobny do Judasza, który dla kilku chwil przyjemności, dla rzeczy tego świata zdradza Pana??

czy nie jestem podobny do Piotra, który z obawy o swoją reputację, dobre imię wypiera się Mistrza?? Który woli zachować to życie tylko dlatego że boi się w śmierci odnaleźć życie wieczne??

czy nie jestem jak Piłat, który woli nie mieszać się by nie brudzić sobie rąk, czyniąc swoje serce winnym śmierci innych, pozwalając na zgorszenie i gorsząc swoją postawą tych, którzy są obok mnie??

ile we mnie jest tego człowieka z tłumu??

może za wiele??

może czas stać się jak Maryja, jak Weronika, jak Jan, jak Maria Magdalena, jak Józef z Arymatei, jak Dobry Łotr, jak nawracający się Setnik....

wielu spośród nas wołało o rekolekcje... że są potrzebne.. i ja tak uważam... ale ufam, że to Misterium Męki Pana to może być dla każdego z nas czas najpiękniejszych rekolekcji w naszym życiu...

czy pozwolę Jezusowi przemienic moje zycie?? oto modle sie dla każdego i każdej z nas... Panie otworz nasze oczy, byśmy poznali i uwierzyli i mieli zycie w Tobie.

Amen


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#4 2008-03-04 13:00:23

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Modlitwa o pokój w serduchach ;)

Tak to prawda ... ciężko stanać w prawdziwej pokorze przed  sobą i Panem i ciężko świadomie zagrać - być tłumem - przeciętnym chowającym głowę w piasek szarym człowieczkiem, zapierającym się Piotrem, umywajacem ręce Piłatem, obłudnym i przebiegłym faryzeuszem ....
Ja  mam nadzieję,, ze mi osobiscie w przygotowaniu sie do roli tłumu pomoże i odpowiednio przygotuje mój wyjazd do Górki  KLASZTORNEJ  na Misterium Męki Pańskiej .... mam nadzieję, ze to będą to moje małe rekolekcje przygotowujące mnie do przeżycia swojej roli .... roli tłumu.... Zastanawiam sie jednak, czy nie sprawdziłabym sie lepiej w opcji przeciwnej - roli tłumu negatywnego....TYLE JUŻ PRZECIEŻ  RAZY KRZYCZAŁAM - UKRZYŻUJ GOo!!!

Panie, wiem, ze w Tobie mogę wszystko, bo Ty mnie umacniasz.... !!!!


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#5 2008-03-04 23:03:43

 Bunia

Promotorka kultury

597246
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 1176
Punktów :   20 

Re: Modlitwa o pokój w serduchach ;)

Jezu kochany, który nazwałeś nas swymi przyjaciółmi
I z wielkiej miłości do nas oddałeś swe życie
Weź w ster naszą codzienność,
Weź w opiekę nasze radości, troski, zmartwienia i problemy
Kieruj naszym życiem,
Obdarz nas Twoim pokojem,
Pokojem serca,
Pokojem duszy,
Pokojem myśli,
Pokojem, który możesz dać tylko Ty
I którego z niczym porównać nie można

Bo w Tobie jest światło każdy mrok rozjaśni


Kochaj i czyń, co chcesz.

Offline

 

#6 2008-03-05 17:08:07

aniunia

Szefowa:)

9180581
Zarejestrowany: 2007-03-22
Posty: 560
Punktów :   15 

Re: Modlitwa o pokój w serduchach ;)

Panie daj pokój serca ....!!


"Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski,
i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!"
Ps 139,23-24

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grebocin.pun.pl