Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2007-09-28 14:46:45

 xpacifer

Dobry Pasterz:)

8193431
Call me!
Skąd: Grębocin
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 1656
Punktów :   29 

Róża i deszcz

Była sobie piękna róża. Jej pachnące, delikatne płatki ukryte były jeszcze w maleńkim pączku i nie znały światła słońca, powiewu wiatru i dotyku deszczu.

Pewnego dnia spotkali się: róża i deszcz.

Deszcz otulał różę swoim ciepłym i czułym dotykiem. Pozwalał listkom i łodydze odczuć swoją obecność. Muskał delikatnymi kropelkami jej pączek.

Spragnione wolności płatki stopniowo rozchyliły się. Róża rozkwitła.

Róża i deszcz cieszyli się swoim szczęściem. Róża zaznawała piękna i zwyczajności świata. Czasem ogrzewała swoje płatki w ciepłych promieniach słońca, a czasem oddawała się deszczowi. Deszcz w zgodzie ze swoją naturą, kiedy był blisko, ofiarowywał róży tysiące swoich dotknięć.

Wtedy róża zaczęła myśleć. Pomyślała: skoro zmieniłam się pod wpływem deszczu, to może przestałam być sobą. Jeśli deszcz ma na mnie taki wpływ, to może chce mnie ukształtować według własnego, a nie mojego wyobrażenia. Nie mogę się tak poddawać czyimś wpływom.

I róża poprosiła deszcz, żeby się oddalił na zawsze.

Róża samotnie więdnie. Deszcz samotnie płacze.


Miłość to wierność wyborowi!!

Offline

 

#2 2007-10-26 09:04:18

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Róża i deszcz

"/... /Deszcz otulał różę swoim ciepłym i czułym dotykiem. Pozwalał listkom i łodydze odczuć swoją obecność. Muskał delikatnymi kropelkami jej pączek.
Spragnione wolności płatki stopniowo rozchyliły się. Róża rozkwitła." /.../


Pewne japońskie czasopismo zamieściło na jednej ze stron zdjęcie motyla. Jest on ciemnoszary, dopóki nie ogrzeje go ciepło ludzkiej dłoni. Jej dotyk wywołuje reakcję specjalnie dobranej farby drukarskiej i już po chwili szarość przeistacza się w różnobarwną tęczę.

Co jeszcze może się zmienić pod wpływem ciepła twojej miłości i twego dotyku? Rodzina? Otoczenie? Może nawet całe miasto?
Świat spragniony jest dotyku kogoś, komu zależy – komu naprawdę zależy! Ten ktoś może przemienić świat.

„Miłujcie się wzajemnie, tak jak Ja was umiłowałem” (por. J 15, 12)

Paul M. Stevens


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2007-10-27 00:08:09

po tamtej stronie nieba

Mała Owieczka

Zarejestrowany: 2007-10-25
Posty: 10
Punktów :   

Re: Róża i deszcz

"Miłość to wielki dar nieba, gdzie ta jest tam złota nie trzeba dla ludzi uszcześliwienia"

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grebocin.pun.pl