Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2011-03-08 19:21:10

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Duchowa Apteczka Dla Kobiet :))

Drogie Kobiety - Wojowniczki! Te młodsze i te starsze!  Jak to dzisiaj ciekawie wyraziła się moja sympatyczna znajoma: dzisiejszy dzień jest dla nas nieco odmienny od pozostałych....  Nie da się ukryć... choć pewnie nie dla wszystkich.  Prawdą jest też i to, ze trzeba nam się w tym dniu  jakoś odnaleźć. Zapewne, jedne Panie już się odnalazły, inne są w trakcie, ale i są takie, przed którymi jeszcze wszystko możliwe!  Wszak DZIEŃ ÓW się jeszcze nie skończył, a cały  wieczór  przed nami. Dlatego, drogie Panie,  życzę, aby ten wieczór należał do nas ... i  abyśmy spędziły go tak, aby sprawić sobie małą przyjemność...  Dlatego też warto jeszcze np. wziąć słuchawkę do ręki i zadzwonić do miłej osoby, spotkać się przy lampce wina, - jeśli wiek pozwala  lub filiżance gorącej czekolady - jeśli nie pozwala, wysłuchać  ulubionej piosenki (np. http://www.youtube.com/watch?v=FbNkP5rF … re=related ) przeczytać  ulubiony wiersz, sprawić sobie  relaksującą i pachnącą kąpiel, a może zwyczajnie-niezwyczajnie obtulić się ciepłym kocem i przy zapalonej świecy po prostu pomarzyć... Cokolwiek nam dzisiaj sprawi przyjemność.  Życzę nam wszystkim miłego nastroju i optymizmu Pamiętajmy, jesteśmy wyjątkowe i kochane, o czym nieustannie przekonuje nas nasz Stwórca... za co Mu ogromne dzięki! 

Korzystając z okazji Dzisiejszego Dnia, ze szczególną intencją załączam znalezioną w sieci Duchową Apteczkę, Miłosną Apteczkę od naszego Pana... bardzo przydatną na każdy dzień  



                                                        ************************


Wojowniku, jesteś kobietą. Twoje kobiece, wrażliwe serce ma określone potrzeby, które podczas WALKI w szczególny sposób będą się objawiać. Potrzeby te zna Twój Król i dlatego specjalnie dla Ciebie zapisał w Swoim zakodowanym dla zwykłego człowieka (nie będącego Wojownikiem) Liście (Piśmie Świętym Starego i Nowego Testamentu) Słowa skierowane szczególnie do Ciebie, waleczna dziewczyno!

    Poniżej znajdują się jedynie wybrane, nieliczne przykłady wyjątkowo potężnych, głębokich Słów, jakie Twój Król pragnie Ci przekazać do serca w trudnych chwilach NIEWIDZIALNEJ - dla pospolitych zmysłów ludzkich - WALKI na śmierć i życie. Znajdziesz tu Słowa pocieszenia, Słowa otuchy, Słowa PRAWDY, którą powinnaś odkryć we wnętrzu swojego walecznego serca Wojownika.

    Niektóre fragmenty mocniej odezwą się w Tobie, inne słabiej. Jednakże wszystkie te Słowa mają w sobie niewiarygodnie potężną MOC, której Twój Przeciwnik (Szatan) nie jest w stanie sprostać, gdy Ty mocno ufasz i SŁUCHASZ.

    Usłysz w swoim sercu co Potężny, Zwycięski Król pragnie Ci powiedzieć... W pierwszej chwili możesz nie zrozumieć OD RAZU tych Słów, mogą wręcz wydać Ci się banalne, zwyczajne. Nie daj się jednak zwieźć, Przeciwnik tylko czeka na rozluźnienie z Twojej strony, na zlekceważenie ukrytej Mocy Twojego Króla, którego Armia - dzięki m.in. poniższym Słowom - już odniosła liczne Zwycięstwa i czeka aż TY również dołączysz do tego grona Zwycięzców. Czuwaj zatem bardzo roztropnie...

1.    "Albowiem przywrócę ci zdrowie i z ran ciebie uleczę, gdyż nazywają cię: "Odrzuconą", o którą się nikt nie troszczy." [por. Jer 30, 17]
2.    "O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja, jak piękna." [Pnp 1, 15a]
3.    "Przeto się nie boimy, choćby waliła się ziemia i góry zapadały w otchłań morza. Niech wody jego burzą się i kipią, niech góry się chwieją pod jego naporem: "Pan Zastępów jest z nami, Bóg Jakuba jest dla nas obroną"." [Ps 46 (45), 3-4]
4.    "Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą." [Iz 40, 31]
5.    "Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam" [Iz 41, 14a]
6.    "Król pragnie twojej piękności: on jest twym panem; oddaj mu pokłon!" [Ps 45, 12]
7.    "Na krótką chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę. W przystępie gniewu ukryłem przed tobą na krótko swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem, mówi Pan, twój Odkupiciel." [Iz 54, 7–8]
8.    "Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie." [Iz 49, 15]
9.    "Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość." [Jer 31, 3b]
10.    "Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym." [Wj 20, 5b]
11.    "Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga. Nie będą więcej mówić o tobie: "Porzucona". Raczej cię nazwą: "Moje w niej upodobanie", a krainę twoją: "Poślubiona". Albowiem spodobałaś się Panu. Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje." [por. Iz 62, 3-5]
12.    "Dlatego chcę ją przynęcić, na pustynię ją wyprowadzić i mówić jej do serca." [Oz 2, 16]
13.    "Bóg mój stał się moją siłą." [Iz 49, 5b]
14.    "Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć" [1 Kor 1, 27]
15.    "[Pan] mi powiedział: "Wystarczy ci Mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"." [1 Kor 12, 9a]
16.    "Zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną" [Flp 3, 13b]
17.    "Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia." [2 Tm 1, 7]
18.    "Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego." [2 Tm 2, 13]
19.    "W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk" [1 J 4, 18a]
20.    "Jezus podszedł do kobiety i podniósł ją ująwszy za rękę, gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała." [por. Mk 1, 31]

    A teraz, Wojowniczko, propozycja dla Ciebie. Spróbuj przeczytać poniższe cytaty z Pisma Świętego w kontekście zwracania się BOGA do kobiety, a więc do Twojego serca. W tym celu zmieniono odrobinę znane Ci przekłady - w taki sposób, aby stały się dla Ciebie bardziej przystępne:


21. Pójdź sama na miejsce pustynne i wypocznij nieco. (Mk 6,31)

22. Uczyłem cię chodzić, trzymałem cię w ramionach. (Oz 11,3)

23. Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? (...) Swiątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście. (1 Kor 3,16-17)

24. Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede mną. (Iz 49,16)

25. Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli Mnie słyszysz, otwórz drzwi, abym mógł wejść i wieczerzać z Tobą. (Ap 3,20)

26. Dzięki litości serdecznej Boga naszego (...) nawiedzi nas z wysoka Wschodzące Słońce, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki skierować na drogę pokoju. (Łk 1, 78-79)

27. Jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój rozraduje się tobą. (Iz 62,5)

28. Jesteś droga w moich oczach, nabrałaś wartości i Ja cię miłuję.(Iz 43,4)

29. Nie bój się, sługo moja (dodaj tu swoje imię) , którą wybrałem. Bo rozleję wody po spragnionej glebie i zdroje po wyschniętej ziemi. (Iz 44, 2-4)

30. Ty utworzyłeś moje nerki, utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że stworzyłeś mnie tak cudownie. (Ps 139, 13-14)

31. Pokorni wzmogą swą radość w Panu. (Iz 29,19)

32. Przywiodę was do domu. (So, 3,20)

33. Jestem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was, zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. (Jr 29,11)

34. Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. (Jr 16,24)

35. W ciszy i ufności leży wasza siła. (Iz 30,15)

36. O nieszczęśliwa, wichrami smagana, niepocieszona! Oto ja osadzę twoje kamienie na malachicie i fundamenty twoje na szafirach. Uczynię blanki twych murów z rubinów, bramy twoje z górskiego kryształu, a z drogich kamieni-cały obwód twych murów. (Iz 54, 11-12)

37. Ja pójdę przed tobą i nierówności wygładzę. Skruszę miedziane podwoje i połamię żelazne zawory. Przekażę ci skarby schowane i bogactwa głęboko ukryte. (Iz 45, 2-3)

38. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Boga nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście cenniejsi niż wiele wróbli. (Mt 10, 29-31)

39. Jeżeli Bóg jest z tobą, któż przeciwko tobie? (Rz 8,31)

40. Co chcesz, abym ci uczynił? (Mk 10,51)

41. Niech twoja miłość doskonali się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze (Flp 1,9-10)

42. Dziewczynko, wstań ! (Łk 8,54)

43. Jezus powiedział do człowieka uwolnionego od demonów: „Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Bóg ci uczynił i jak ulitował się nad tobą.” (Mk 5,19)

44. Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy. (Łk 13,12)

45. Pan czeka, by ci okazać łaskę, i dlatego stoi, by się zlitować nad tobą. (Iz 30,18)

46. Bóg uwolnił mnie od zejścia do grobu, moje życie raduje się światłem. (Hi 33, 28)

47. Włożyłem moje słowa w twe usta i w cieniu mej ręki cię skryłem. (Iz 51,16)

48. Bóg leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany. (Ps 147,3)

49. Ja i tylko ja jestem twym pocieszycielem. Kimże ty jesteś, że drżysz przed człowiekiem śmiertelnym i przed synem człowieczym, z którym obejdą się jak z trawą ? (Iz 51, 12)

50. Wytrwaj w miłości mojej! (J 15,9)

51. Darmo otrzymałaś, darmo dawaj ! (Mt 10,8)



http://www.youtube.com/watch?v=bynSGBtA864



Ostatnio edytowany przez Calineczka (2011-03-09 16:03:10)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2011-03-08 21:17:54

Mysz

Owieczka

5861272
Skąd: Papowo Toruńskie
Zarejestrowany: 2007-09-29
Posty: 373
Punktów :   

Re: Duchowa Apteczka Dla Kobiet :))

Dziękuje Jolu za Twoje życzenia i dołączam się do nich , a żeby każda "Wojowniczka" wiedziała jak doszło do powstania naszego święta a nie mylnie kojarzyła je z czasami PRL-u kilka słów o historii:

Dzień Kobiet – święto obchodzone 8 marca –jako wyraz szacunku dla kobiet walczących o równouprawnienie. Ustanowione zostało w 1910 r. w Kopenhadze.

Święto to pierwszy raz było obchodzone w roku 1911.
Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W roku 1908 w Nowym Jorku 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej strajkowało walcząc o swoje prawa.
Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji. Niestety nagle wybuchł pożar w którym zginęło 129 kobiet.

19 marca 1911 roku po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. Domagano się prawa kobiet do głosowania i obejmowania stanowisk publicznych, praw kobiet do pracy i szkoleń zawodowych oraz zaprzestania dyskryminacji w miejscu pracy. 25 marca tego samego roku 140 pracujących kobiet, głównie imigrantek z Włoch i Żydówek zginęło w wyniku pożaru fabryki Triangle Shirtwais.

W krajach europejskich – w Niemczech, Austrii, Danii i Szwajcarii Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy był obchodzony 19 marca 1911 r. Data – różna od dzisiejszej – została wybrana przez niemieckie socjalistki w nawiązaniu do wydarzeń z 1848 r., kiedy to król Prus, stojąc w obliczu zbrojnego powstania, złożył obietnicę przeprowadzenia szeregu reform – w tym, niespełnioną, przyznania praw wyborczych kobietom. W dniu tym we tych krajach doszło do szeregu demonstracji i zebrań, w których wzięło udział około miliona kobiet – i mężczyzn. W Niemczech, przed Międzynarodowym Dniem Kobiet w 1911 r., rozprowadzono milion ulotek wzywających do działań na rzecz przyznania kobietom prawa głosu.

Dopiero w 1914 roku po raz pierwszy Dzień Kobiet był świętowany 8 marca jednocześnie w sześciu krajach: Austrii, Danii, Niemczech, Holandii, Rosji i Szwajcarii. Do dzisiaj najhuczniej jako święto państwowe Dzień Kobiet jest obchodzony w Rosji.

Dzień Kobiet w Polsce

28 listopada 1918 roku Tymczasowy Naczelnik Państwa Józefa Piłsudskiego podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego. W art. 1 czytamy: "Wyborcą jest każdy obywatel państwa bez różnicy płci”.

W Polsce święto kobiet zaczęto obchodzić dopiero po drugiej wojnie światowej, kiedy w Polsce władzę przejęli komuniści. W tym dniu wręczano kobietom zazwyczaj rajstopy, tulipan lub goździk. Dzień ten kojarzy się Polakom raczej jako nachalna propaganda, niż szacunkiem władz wobec kobiet. W 1993 roku obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet zostały zniesione przez ówczesną Panią premier Hannę Suchocką.

Obecnie 8 marca odbywają się w całej Polsce jako tak zwane „Manify”, czyli demonstracje feministyczne, organizowane przez grupy "Porozumienia Kobiet 8 Marca".


A na koniec kilka słów Jana Pawła II o powołaniu kobiet:


http://www.youtube.com/watch?v=DLBJCs5igXY

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grebocin.pun.pl