Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie


#1 2011-02-14 19:49:03

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Do św. Józefa :)

Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

     Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go. Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa.



( o. Daniel Ange, Twoje ciało stworzone do życia)



Kochani, idąc za "ciosem" ks. Pawlukiewicza ,  zachęcam Was, na większą chwałę Bożą i ku naszej wspólnej radości, do ubogacania naszego forum i przede wszystkim - życia -  znanymi i nieznanymi ale żywymi modlitwami za wstawiennictwem  św. Józefa. Wierzę, że Jego hojność w wyjednywaniu potrzebnych łask może nas wszystkich zaskoczyć

No proszę... i tak  od św. Walentego dotarliśmy do św. Józefa


*

ODDANIE SIĘ POD OPIEKĘ ŚW. JÓZEFA


Święty Józefie,
dziewiczy Ojcze i Żywicielu naszego Boga, Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa,
przeczysty Oblubieńcze Błogosławionej dziewicy Maryi,
oddaję się pod Twoją opiekę i obieram Cię
za mego szczególnego Patrona i Orędownika przed obliczem Boga.
Mężu sprawiedliwy i wielce roztropny,
Tobie Bóg oddał ojcowską opiekę swego Syna,
abyś Nim kierował według jego upodobania,
bądź moim stróżem i obrońcą.
Naucz mnie nabożnie czcić Błogosławioną Maryję, jako Bożą Rodzicielkę.
Rozpal moje serce dziecięcą miłością i niezachwianą ufnością ku Niej.
Wyjednaj  mi doskonałe zjednoczenie z Jezusem Chrystusem,
by On żył we mnie, a ja w Nim.
Niech z Twoja pomocą wiernie wypełnię wszystkie moje obowiązki.
Strzeż mnie w każdym niebezpieczeństwie, wspomagaj w walce z pokusami,
zapal gorliwością o świętość i zbawienie moje i wszystkich ludzi.
Miej mnie w swojej opiece, szczególnie w godzinie  śmierci
i wprowadź do chwały Jezusa Chrystusa,
abym Go razem z Tobą chwalił na wieki.
Amen.


Ostatnio edytowany przez Calineczka (2011-02-15 20:23:10)


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#2 2011-02-15 20:16:27

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Do św. Józefa :)

MODLITWA  DO  OPIEKUNA  SAMOTNYCH


Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

     Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

     Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

     Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

     Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego.
Amen.


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 

#3 2011-03-19 20:24:40

Calineczka

Poetka Duszy

Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 1781
Punktów :   31 

Re: Do św. Józefa :)


Pozdrowienie św. Józefa

Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą.
Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus.
Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze,
módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej.
Amen.


Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała...


http://youtu.be/TgdF5mw9ea8

Offline

 
spotkanie Taize

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung DĂśrrebach im Soonwald bei Bingen